Co takiego mają w sobie pierścionki?

Pierścionki – zarówno delikatne, srebrne obrączki, jak i klasyczne pierścionki z oczkiem lub eleganckimi zdobieniami, są obecnie niezwykle popularne. Nie tylko obecnie zresztą – to biżuteria, która zawsze cieszyła się popularnością. Współcześnie jednak jest tak doceniana przez młodzież, że często spotkać można dziewczęta noszące po kilka pierścionków na dłoni, a nawet kilka na palcu. Skąd ten zachwyt pierścionkami?

Kobieca dłoń

Nie każda dziewczyna może sobie pozwolić na zapuszczenie długich, ładnie wymodelowanych paznokci. Często przeszkadzają w pracy lub rozwoju osobistym – na przykład nauce gry na instrumencie. Tymczasem to właśnie długie, zadbane paznokcie są obecnie uważane za atut kobiecych dłoni. Paznokcie… I pierścionki. (https://zielinskiart.pl/pierscionki/) Dzięki nim dłoń zawsze wydaje się bardziej kobieca i delikatna. Niezależnie od tego, jakiego typu są to pierścionki, nie ma przeciwwskazań, by nosić kilka na raz. Należy jednak pamiętać, że inny pierścionek pasował będzie nastolatce, inny osobie dojrzałej czy na poważnym stanowisku.

Dorastanie z pierścionkiem

Już kilkuletnie dziewczynki zwykle chwalą się koleżankom pierścionkami – plastikowymi, o kolorowych, dużych zdobieniach, z elementami kwiatowymi lub oczkiem w kształcie zwierzątka czy serduszka. Nastolatki wolą pierścionki klasyczne – stawiają za to na ich ilość. Zwykle wybierają wśród pierścionków bez zdobień lub klasycznych, z drobnym oczkiem. Popularne wśród młodych kobiet są obecnie także pierścionki o kwiatowych zdobieniach, z florystycznymi wzorami i maleńkimi grawerunkami w kształcie liści. Kobiety dojrzałe natomiast zwykle decydują się na biżuterię prostą, ale elegancką – tak samo jest w przypadku pierścionków. Proste obrączki wykonane z metali szlachetnych lub pierścionki o drobnych, lecz kunsztownych zdobieniach, z dodatkiem cyrkonii lub innych gustownych kamieni. To biżuteria dla osób, które nie szukają poklasku, ale chcą prezentować się stosownie do swojego wieku i stanowiska – dawać świadectwo swojego dobrego gustu, nie poświęcając się temu nadmiernie.

ZielinskiArt