Depilacja laserowa

Niemalże każda kobieta chciałaby jak najdłużej gładką skórą bez ciągłego, uporczywego stosowania depilacji w domowym zaciszu. Golenie za pomocą maszynki jest uciążliwe, gdyż bardzo często trzeba je powtarzać, depilator i wosk sprawiają dyskomfort w postaci bólu, choć efekt utrzymuje się dłużej. Najlepszym możliwym rozwiązaniem dostępnym na rynku jest depilacja laserowa. Jest to dość kosztowny zabieg, ale dzięki niemu pozbędziemy się niechcianego owłosienia na zawsze!

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowana (https://drparadowska.pl/zabiegi/depilacja-laserowa-laser-diodowy-palomar-vectus/) jest zabiegiem polegającym na usunięciu niepożądanego owłosienia przy użyciu lasera – wiązka światła wnikając głęboko w skórę, niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Aby uzyskać pożądane efekty należy powtarzać zabiegi co 4-6 tygodni, gdyż laser oddziałuje tylko na włosy znajdujące się w fazie wzrostu. 

Po raz pierwszy w historii lasera użyto do depilacji na początku lat 60. XX wieku. Tamtejsze urządzenie nie było doskonałe, gdyż uszkadzało skórę zamiast mieszków włosowe, ale na szczęście dzięki technologii i licznym innowacjom, dostępne teraz urządzenia są w zupełności bezpieczne i bardzo skuteczne. 

Co warto wiedzieć na temat przeciwskazań?

Osoba, która zdecydowała się na zabieg usunięcia zbędnego owłosienia, musi spełnić kilka warunków. Najważniejszym z nich jest brak ekspozycji na promieniowanie słoneczne, czyli nieopalanie się przez co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem. Miesiąc przed wizytą u kosmetologa nie wolno też używać kosmetyków zawierających witaminę A, C, retinol, kwasy owocowe i izotretynoinę. Nie możemy przyjmować ziół takich jak dziurawiec czy nagietek. Tydzień przed nie wolno też stosować kremów depilujących. 

Do pozostałych przeciwwskazań zastosowania depilacji laserowej należą: ciąża, niedawne zabiegi chirurgiczne, rozrusznik serca, stosowanie leków przeciwzakrzepowych i światłouczulających, cukrzyca, padaczka, bliznowiec, skłonność do przebarwień, kolor włosów (rude, jasne i siwe nie reagują na światło lasera), choroby skóry (łuszczyca, aktywne infekcje, bielactwo, pęcherze, fotodermatozy). 

Po wykonanym zabiegu występuje zaczerwienienie wydepilowanego obszary skóry bądź obrzęk i jest to naturalny objaw po zastosowaniu lasera depilacyjnego. Objawy te ustępują po kilku godzinach, a najpóźniej po 4 dniach. Skórę należy wtedy traktować delikatnie – nie używać mydła i produktów na bazie alkoholu. Aby nie podrażniać skóry, najlepiej zastosować kosmetyki bezalkoholowe, bezmydłowe, bezzapachowe. Miejsc po zabiegu przez dwa tygodnie nie można opalać oraz nie powinno stosować się preparatów złuszczających. 

Skutkami ubocznymi mogą być zmiany w zabarwieniu skóry, pęcherze bądź oparzenia. 

DrParadowska