Sculptra, czyli zabieg odmładzający kwasem l-polimlekowym

Pragnienie zachowania jak najdłużej pięknej skóry o młodym, świeżym wyglądzie to marzenie wielu pań. Rozwój medycyny estetycznej przyczynia się do dostępności zabiegów, które zapewniają doskonałe efekty, a jednocześnie są bezpieczne dla zdrowia kobiety. Należy do nich metoda wykorzystująca kwas l-polimlekowy. Innowacyjność tego zabiegu gwarantuje naturalny i trwały efekt odmłodzenia.

Dla kogo jest zabieg?

Lekarze medycyny estetycznej zalecają skorzystanie z metody również Sculptra szczególnie tym paniom, które pragną zminimalizować widoczność zmarszczek. Preparat doskonale radzi sobie ze wszystkimi rodzajami zmarszczek pojawiającymi się na całej twarzy, a więc ze zmarszczkami na policzkach, podbródku, w okolicy kości policzkowych, między nosem i ustami, a także ze zmarszczkami „marionetkowymi”, czyli biegnących od linii warg do brody. Zabieg będzie również skuteczny wtedy, kiedy oprócz tego że skóra jest pomarszczona, jest również bardzo cienka. Przeciwwskazaniem do wykonania zbiegu jest ciąża i laktacja, alergia na stosowane substancje, a także miejscowe stany zapalne i bakteryjne.

Efekty, które przerastają najśmielsze oczekiwania

Zabieg kwasem l-polimlekowym pozwala uniknąć skalpela. Zaletą ofert z zakresu medycyny estetycznej jest to, że w większości przypadków okres rekonwalescencji jest niezwykle krótki, a efekty bardzo szybko widoczne. Sculptra zwiększa objętość tkanek i pobudza produkcję kolagenu. Taka stymulacja jest szczególnie ważna, ponieważ z wiekiem produkcja kolagenu zmniejsza się. To właśnie dlatego skóra staje się mniej jędrna i w niektórych miejscach zaczyna zwisać. Dzięki tej metodzie ingerencja w ciało jest właściwie znikoma, ponieważ organizm zostaje pobudzony do samodzielnego naprawiania uszkodzonych tkanek. W skutek tego twarz odzyskuje utracone kontury, policzki stają się pełniejsze, a zmarszczki i bruzdy mniej widoczne.

Jak wygląda zabieg? Gdzie go przeprowadzić?

Kwas l-polimlekowy wprowadzany jest podskórnie poprzez dużą ilość wkłuć. Zawiesina otrzymywana jest w sztucznym procesie, ale nie różni się niemal niczym od tej, która znajduje się w organizmie człowieka. Pacjentkom proponuje się znieczulenie miejscowe – choć igła jest niezwykle cienka i krótka i tak może powodować dyskomfort. Zabieg trwa około 30 minut, a pierwsze efekty widać już po kilku tygodniach. Ważne dla pacjentek jest również to, że jędrność i elastyczność skóry utrzymują się nawet dwa lata.

Wybór gabinetu medycyny estetycznej nie dla każdego jest oczywisty. Lekarze przestrzegają przed korzystaniem z ofert miejsc, które nie wydają się być profesjonalne. Podejrzenie, że zabieg może zostać przeprowadzony w nieprawidłowy sposób powinno powstać, kiedy cena jest o wiele niższa niż w przypadku innych gabinetów lub osoba mająca przeprowadzić zabieg nie chce udostępnić dyplomów wskazujących na posiadane kwalifikacje.