Trendy w makijażu – wiosna/lato 2019

Zapowiedź mody obejmującej makijaż twarzy na rok 2019 w wielu kwestiach była sporym zaskoczeniem. Choć część trendów obowiązujących w poprzednim roku wciąż jest aktualna, to na pokazach pojawiło się mnóstwo nowości, a także elementów makijażu, o których w ciągu ostatnich kilku lat zapomniano. Czego więc można się spodziewać?

Produkty passe, bez których ciężko wyobrazić sobie makijaż

Niemal wszystkie kobiety stosujące makijaż na co dzień, zgodnie potwierdzają, że wykończenie całości tuszem to podstawa. Otóż wizażyści przedstawili na swoich pokazach zaskakującą opcję – make up w stylu no make up. Lekkie wystylizowanie brwi, delikatnie podkreślone usta i to wszystko. U niektórych pojawiły się natomiast bardzo wyraźne, rzucające się w oczy kreski eyelinerem w jaskrawych kolorach. Wiele osób wciąż nie jest przekonanych do tego trendu.

Kolejną ciekawostką jest brak bronzera. Konturowanie twarzy jest obecnie bardzo modne i trudno wyobrazić sobie makijaż podkreślony wyłącznie różem do policzków, jednak wizażyści zapowiadają, że taki makijaż wiosną 2019 będzie królował wśród kobiet. Co należy zaznaczyć – róż ma mieć jak najbardziej naturalny kolor.

Pastelowe usta to również przeszłość. Tutaj powstaje pewna sprzeczność, ponieważ z jednej strony modny będzie make up no make up, ale z drugiej bardzo wyraźny makijaż ust. Szczególnie trendy będą krwiste czerwienie i bordo.

Idealne brwi i eyeliner wracają do łask

W zeszłym roku kobiety wykonujące makijaż podzieliły się na dwie grupy. Jedne stawiały na brwi wystylizowane, drugim zależało na naturalnym wyglądzie, dlatego stosowały wyłącznie subtelne podkreślenie. To samo zauważyć można było na zeszłorocznych pokazach. W tym roku stawia się jednak na mocne i wyraźne podkreślenie. Perfekcyjnie zaznaczony łuk będzie kwintesencją modnego makijażu.

Na pokazach zauważyć można było również kocie oko. Eyeliner w różnych kolorach nakładany będzie nie tylko na górną powiekę, ale również na dolną tworząc tym samym makijaż w stylu Kleopatry.

Czy te kolory są odpowiednie?

Jak przekonują wizażyści, zabawa kolorami będzie bardzo trendy w tym roku. Kluczem do osiągnięcia modnego efektu będzie niestandardowe łączenie barw. Błękity, żółcie i zielenie nakładane będą już podczas zimy 2018/2019. Na pokazach zauważyć można było wyraźnie zaznaczone połączenia różu z fioletem czy różnych odcieni niebieskiego. Co istotne, w poprzednich latach modne było blendowanie cieni, czyli rozcieranie ich do tego stopnia, by tworzyły płynne przejścia między kolorami. Teraz odcięcia są wyraźnie zaznaczone.

Nie można pominąć również brokatu na powiekach, który podczas pokazów przewijał się bardzo często. Odważny, błyszczący makijaż ma być modny nie tylko podczas balu karnawałowego, ale też noszony na co dzień. Należy wspomnieć także o rozświetlaczach. Wiosną 2019 modne będzie subtelne rozświetlenie twarzy przy zastosowaniu minimalnej ilości podkładu. Podsumowując – wizażyści stawiają na naturalność, ale jednocześnie z pazurem.