Zabawki nie tylko dla dziewczynek.

 Małe i większe dziewczynki od zawsze bawiły się lalkami. Przez wielki lalka przechodziła różne metamorfozy. Wszystko zależało od aktualnej mody i zapotrzebowania. Niegdyś dziewczynki z bogatych domów bawiły się porcelanowymi lalami, ubranymi w strój z epoki. Do dzisiaj takie lalki zbierają westchnienia zachwytu od licznych kolekcjonerów. Biedniejsze mamy, szyły swoim córeczkom miłe przytulanki, które są popularne do dzisiaj. Pierwsza lala małej dziewczynki zawsze będzie uszyta z miękkich i przyjaznych dziecku materiałów.

Wszystkie lalki dla wszystkich dzieci?

 Producenci lalek zazwyczaj określają dla jakiego przedziału wiekowego przeznaczona jest konkretna lalka. Rodzic, odwiedzając sklep z zabawkami, powinien wiedzieć, czy małe lub ostre elementy nie zagrażają dziecku i czy w razie ich oderwania mogły by być przez nie wchłonięte. Dlatego warto przestrzegać zaleceń producenta. Uwielbiana przez wszystkich lalka Barbie, (https://bawidlo.pl/produkty/zabawki/lalki-i-akcesoria,2,9) nadaje się jednak dla starszych dziewczynek, które są w stanie „zapanować” nad wszystkim drobnymi dodatkami z wyposażenia danego modelu laleczki. Ponadto ostre końcówki (ręce i nogi) nie nadają się dla niemowlaków. Najmniejsze dzieci, mogą się bawić przytulankami z tkaniny bez włosów z wełny i ubranek z guzikami. Starsze z powodzeniem odnajdą się w zabawie z gumowym niemowlakami, ubranymi w nieskomplikowane kawałki materiału i ze sporymi dodatkami typu gumowa buteleczka do karmienia. Dziewczynki pięcioletnie i starsze zapewne ucieszą się a lalek przedstawiających takie same wiekowo dziewczynki, ubrane w łatwo dające się ściągnąć ubranka i buty.

Popularność „dorosłych” lalek.

 Od dłuższego czasu wielką popularnością cieszą się lalki przedstawiające dorosłe postacie. Można je czesać, ubierać i odgrywać wszelkie scenki z życia dorosłych. Odwiedzając sklep z zabawkami, można spotkać oprócz różnorodności tego typu lalek i wszelkie dodatkowe akcesoria. Są to zazwyczaj domki, samochody, meble a nawet plastikowe zwierzęta. Takie dodatki pozwalają na super zabawę i przygotowują dzieci do ich dorosłych ról. Lalki w różnych rodzajach i przypisane im role, uczą dzieci istnienia wszelkich różnorodności w świecie dorosłych.

Bawidło